Leki

Coldact Plus

Kompozycja Coldact

Skład leku Coldact włączone składniki aktywne chlorowodorek fenylopropanoloaminy - 0,5 g + maleinian chlorfeniraminy- 0,08 g i dodatkowe substancje tworzące żelatynową otoczkę.

Złożony z Coldact Plus kapsułki substancji aktywnych: paracetamol - 0,2 g; maleinian chlorfenaminy - 8 mg; chlorowodorek fenylefryny - 25 mg i substancje pomocnicze (hypromeloza, MCC, talk, etyloceluloza, powidon, ftalan dietylu, izopropanol, barwniki, sacharoza, woda, disiarczyn sodu, syrop skrobiowy, wersenian disodowy, ziarna cukru).

Zawieszenie Flu Plus zawiera aktywne składniki: maleinian chlorfenaminy - 2 mg; paracetamol - 0,125 g; chlorowodorek fenylefryny - 5 mg + karmeloza sodowa, parahydroksybenzoesan propylu, wersenian disodu, parahydroksybenzoesan metylu, sacharyna sodowa, chlorek sodu, MCC, gliceryna, sacharoza, guma ksantowa, dwutlenek krzemu, aromaty, polisorbat 20, cytrynian sodu, woda, kwas cytrynowy.

Formularz zwolnienia

Coldact produkowane w kapsułkach przedłużone działanie w skorupce żelatyny, opakowanie 10 sztuk.

Coldact Plus - w dwóch formach:

  • otoczka kapsułki z żelatyny, pół czerwone, pół przezroczyste, wewnątrz - żółte, czerwone i białe granulki, w opakowaniach po 10-100 sztuk;
  • zawieszenie do użytku wewnętrznego, lepki, pomarańczowy, o specyficznym zapachu, w butelce 60 ml.

Działanie farmakologiczne

Działanie przeciwhistaminowezwęża naczynia krwionośne. Przeciwzakrzepowe.

Fly plus posiada również przeciwgorączkowe i środek przeciwbólowy akcja.

Farmakodynamika i farmakokinetyka

Część pigułki Coldact i Coldact Plus chlorfeniramina jest najbardziej skuteczny lek przeciwhistaminowyzmniejszenie wpływu na Receptory H1. Ma także nieletniego uspokajający i przeciwmuskarynowy efekt. Substancja ma zdolność zmniejszania przepuszczalności komórek błony śluzowej nosa, zmniejszając w ten sposób nieprzyjemne objawy (swędzenie i obrzęk).

Proces interakcji z osoczem krwi jest powolny. Maksymalne stężenie - po 2-6 godzinach jest metabolizowane w organizmie. Jednak niewielka jego część jest wydalana przez nerki.

Inną substancją czynną jest fenylopropanoloamina jest sympatykomimetyczny. Wpływa receptory alfa-adrenergiczneale w mniejszym stopniu niż na przykład efedryna. Posiada zwężający naczynia krwionośne, zmniejszający przekrwienie działanie na błonę śluzową nosa i zatok.

Osiąga maksymalne stężenie w ciągu 2 godzin. Wycofanie odbywa się przez nerki.

Paracetamol obniża temperaturę ciała i znieczula. Pomaga wyeliminować objawy przeziębienia - ból głowy, ból stawów i mięśni, dyskomfort w gardle.

Wiąże się słabo z białkami krwi, mniej niż 10%, jest metabolizowany w wątrobie, maksymalne stężenie - po 3 godzinach. Wycofanie następuje z moczem w ciągu 24 godzin po podaniu.

Wskazania do stosowania

  • nieżyt nosa (naczynioruchowylub alergiczny);
  • eliminując objawy przeziębienia, takie jak alergia, obrzęk, katar, zatkany nos.

Przeciwwskazania

Przyjmowanie leku w kapsułkach nie jest zalecane dla dzieci poniżej 12 lat, z alergie na leki dowolny ze składników.

Zawieszenie może być podjęte dla dzieci od 6 lat.

Fly plus ma wiele dodatkowych przeciwwskazań:

  • miażdżyca wieńcowa;
  • tyreotoksykoza;
  • ciężkie postacie chorób nerek, wątroby, serca, pęcherzyka żółciowego;
  • cukrzyca i jaskra;
  • wrzód żołądka.

Skutki uboczne

Nie często się pojawiają:

  • senność, ból głowy, nadmierne podnieceniei nadmierna drażliwość;
  • hepa inefrotoksyczny wpływ;
  • suchość w ustach, biegunka, nudności, utrata apetytu;
  • wzrost ciśnienie krwiproblemy ze wzrokiem;
  • bóle w klatce piersiowej dysuria;
  • ból w obszar nadbrzuszautrata apetytu

Instrukcje dotyczące Coldact (metoda i dawkowanie)

Czas podawania i dawkowania powinien przepisać lekarz.

Zgodnie z instrukcją stosowania leku Coldact dorosłym przepisuje się 2 kapsułki dziennie, podzielone na 2 dawki.

Przebieg leczenia wynosi 1-3 (grypa, SARS) do 30 dni.

Instrukcja użytkowania Coldact Flu Plus

Zgodnie z instrukcją dla Coldact Flu Plus przepisuje się dwie kapsułki dziennie, w regularnych odstępach czasu.

Dobrze wstrząśnij syropem przed użyciem.

Dorośli przepisują 30 do 40 ml dziennie na 3-4 dawki. Dzieci od szóstego roku życia - 15-20 ml, na 3-4 dawki.

Przebieg leczenia z reguły trwa nie dłużej niż pięć dni.

Przedawkowanie

Sprawy nie są zarejestrowane. Terapia przebiega zgodnie z objawami.

W przypadku formy, która obejmuje paracetamol, objawy są następujące: nudności, hepatonecrosis, bladość i osłabienie, zmniejszony apetyt. Jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem i przepłucz żołądek, wejdź dawcy grup SH, metionina (pierwsze 8 godzin) lub N-acetylocysteina (12 godzin).

Interakcja

Używaj ostrożnie w połączeniu z Inhibitory MAO, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, halotan, guanetydyna, furazolidon.

Lek nie jest łączony z etanol.

Nie bierz ze sobą paracetamol - barbiturany, karbamazepina, zydowudyna, difenina i ryfampicyna. Skuteczność uricosuric środki zmniejszone.

Warunki sprzedaży

Na receptę.

Warunki przechowywania

Suche, fajne miejsce.

Data ważności

Coldact - 3 lata.

Coldact Plus - 2 lata.

Analogi

Dopasowania do kodu ATX poziomu 4:FenacetynaCombigrippChlorfenaminaColdflouKalpolFairwexPanadol ExtraPanadol dla dzieciPanadolSolpadeinEfferalganMilistanColdrex MaxgrippColdrex HotremColdrexPrzeciw grypieUnispazPentalgin PlusRapidolMaxicold

Najpopularniejsze analogi to: angisept, rinza, angileks, aqua maris, anginal, anti-angin, vokasept, hexalis, hexoral, flucold, decatilen, kameflu, effect flu, antiflu, freefree, coldrex, teraflu, pharmytron, fairvex.

Podczas ciąży i laktacji

Postępuj z ciąża i laktacja nie jest zalecana.

Recenzje o Coldact

Odpowiedź na Coldacte nie tak bardzo. Ale spośród tych, które są pozytywne, zwycięża. Przeziębienia i grypa z lekiem są łatwiejsze do tolerowania, szybszy katar i inne nieprzyjemne objawy. Spośród skutków ubocznych najczęściej objawia się senność.

Recenzje o Coldacte Plus Plus dobre. Lek szybko obniża temperaturę, łagodzi przekrwienie błony śluzowej nosa, jest stosunkowo niedrogi. W recenzjach Coldact Flu Plus skutki uboczne, głównie senność, są uważane za wadę.

Cena Coldact (gdzie kupić)

Przybliżona cena Coldacta około 98 rubli za 10 sztuk.

Cena Coldact Plus za 10 kapsułek - 115 rubli.

Cena Syrop Coldact Flu Plus - 100 rubli.

  • Apteki internetowe w Rosji

ZdravCity

  • Grypa Coldact plus czapki. przedłużyć. n10Natko Pharma Ltd194 RUB na zamówienie

Eurofarm * 4% zniżki na kod promocyjny medside11

  • Nakładki Coldact Flu Plus Plus nr 10 San Pharmaceutical Industries Ltd. 210 rub. Porządek
pokaż więcej

Obejrzyj wideo: Coldact Capsule Review Hindi. Urdu (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Leki, Następny Artykuł

Biegunka u dzieci
Choroba

Biegunka u dzieci

Informacje ogólne Biegunka to wydalanie kału o płynnej konsystencji i występującego częściej niż dwa razy dziennie. Przyczyną tego zjawiska jest zbyt szybkie przejście zawartości jelita ludzkiego z powodu upośledzenia jego ruchliwości lub zaburzenia wchłaniania wody w jelicie grubym, a ściana jelita uwalnia wiele wydzielin zapalnych.
Czytaj Więcej
Krwotoczne zapalenie naczyń
Choroba

Krwotoczne zapalenie naczyń

Informacje ogólne Krwotoczne zapalenie naczyń u dorosłych i dzieci (synonimy - choroba Shenlein-Genoch, plamica alergiczna, kapilarotoksykoza, plamica krwotoczna Genoch) odnosi się do chorób ogólnoustrojowych, które uszkadzają głównie mikrokrążenie skóry, przewodu pokarmowego, stawów i nerek. Najbardziej dotknięta część łóżka naczyniowego to naczynia małego kalibru - żylaki naczyń włosowatych, naczynia włosowate i tętniczki z wydzielaniem kompleksów immunologicznych.
Czytaj Więcej
Erozja szyjki macicy
Choroba

Erozja szyjki macicy

Informacje ogólne Erozja (przetłumaczona z łaciny - „erozja”) szyjki macicy jest zjawiskiem patologicznym, podczas którego dochodzi do złuszczania się śródbłonkowych komórek nabłonka szyjki macicy. Dzisiaj erozja macicy jest uważana za najczęstszą patologię narządów płciowych kobiety, co potwierdzają statystyki medyczne.
Czytaj Więcej
Zespół nadnerczy
Choroba

Zespół nadnerczy

Informacje ogólne Zespół nadnerczy dzieli się na postać wrodzoną, która jest uważana za klasyczną i nieklasyczną łagodną formę, która obejmuje okres pokwitania i dojrzewania. Są one klasyfikowane według hiperandrogenizmu i poziomu niedoboru hydroksylazy C21. W przypadku tej choroby w nadnerczach wytwarzana jest nadmierna ilość androgenów, podczas gdy hormon gonadotropina jest wydzielany w niewystarczających ilościach.
Czytaj Więcej