Leki

Trigan-D

Kompozycja

Jedna tabletka Trigan-D zawiera 500 mg paracetamol20 mg chlorowodorek dicyklleryny.

Substancje dodatkowe: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia, poliwinylopirolidon, dwutlenek krzemu, stearynian magnezu.

Formularz zwolnienia

Białe tabletki są płaskie, okrągłe, ze ściętymi bokami i szeryfami na jednej krawędzi.

10 tabletek w blistrze lub pasku, dwa blistry lub dziesięć pasków w paczce papieru.

Działanie farmakologiczne

Przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwskurczowe, przeciwgorączkowe.

Farmakodynamika i farmakokinetyka

Na Wikipedii nie ma informacji o Trigan-D, a zainteresowana kategoria ludzi ma pytania „Trigan-D, co to jest?” lub „Co to jest Trigan-D?”

Pierwszy składnik to paracetamol: has przeciwgorączkowe, przeciwbólowei słaby przeciwzapalneefekt. Przygnębiające cyklooksygenaza pierwszy i drugi typ w układzie nerwowym i innych tkankach, w wyniku czego synteza zatrzymuje się prostaglandyny - mediatory bólu, regulacja temperatury ciała i stanu zapalnego.

Drugi składnik to chlorowodorek dicykloveriny: posiada mały nieselektywny m-antycholinergiczny i miotropowe przeciwskurczowe wpływ na komórki mięśni gładkich narządów wewnętrznych. W dawkach terapeutycznych działa relaksująco na mięśnie gładkie, którym nie towarzyszy podobny do atropiny skutki uboczne.

Połączone zastosowanie tych dwóch składników pozwala na rozluźnienie tkanek mięśni gładkich narządów wewnętrznych i złagodzenie bólu.

Farmakokinetyka

Jest dobrze wchłaniany z jelita, a maksymalne stężenie we krwi ustala się po godzinie. Paracetamolprzekształca się w wątrobie z wytworzeniem szeregu metabolitów, jednego z nich N-acetylo-benzochinomina może być szkodliwy dla nerek i wątroby. 80% leku jest wydalane przez nerki oraz w niewielkiej ilości z kałem.

Wskazania do stosowania

Wskazania do stosowania (do których zwykle stosuje się tabletki Trigan-D):

  • skurcz narządy wewnętrzne mięśni gładkich;
  • algodismenorea;
  • wątrobowy, jelitowyalbo kolka nerkowa;
  • nerwoból;
  • szczoteczka do zębów ból głowy;
  • bóle mięśni;
  • gorączka o godz choroby zakaźne i zapalne.

Przeciwwskazania

  • Uczulenie do paracetamol lub dicyklowerlina.
  • Wrzód żołądka lub 12 wrzód dwunastnicy.
  • Choroba jelit powikłana niedrożnością.
  • Wstrząs hipowolemiczny.
  • Refluksowe zapalenie przełyku.
  • Miastenia.
  • Laktacja i ciąża.
  • Wiek poniżej 15 lat.

Składniki leku u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, jaskrachoroby krwi hiperbilirubinemia, wirusowe zapalenie wątroby, alkoholizma na starość może pogorszyć przebieg tych chorób, z których tabletki Trigan-D w tej kategorii osób należy stosować z najwyższą ostrożnością.

Skutki uboczne

  • Reakcje układu pokarmowego: perwersja smaku, ból brzucha, zmniejszony apetyt, zwiększona zawartość enzymy wątrobowe, zaparcia, zapalenie wątroby.
  • Reakcje układu nerwowego: zawroty głowy, senność, podniecenie i dezorientacja.
  • Reakcje alergiczne: Obrzęk Quinckego, wysypka, pokrzywka, Zespół Stevensa-Johnsona swędzenie, Zespół Lyella.
  • Reakcje z układu hormonalnego: hipoglikemia
  • Reakcje z układu wydalniczego: śródmiąższowe zapalenie nerek, zatrzymanie moczu pyuria, martwica brodawekzmniejszona moc.
  • Reakcje z układu krwiotwórczego: methemoglobinemia, niedokrwistość hemolityczna.
  • Reakcje z punktu widzenia: rozszerzenie źrenic porażenie akomodacyjne, niewyraźne widzenie, wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Tabletki Trigan-D, instrukcje użytkowania (Metoda i dawkowanie)

Instrukcja stosowania leku Trigan-D zaleca stosowanie leku w środku przez 1 tabletkę do trzech razy dziennie. Największa pojedyncza dawka to dwie tabletki dziennie - cztery tabletki. Czas przyjmowania nie przekracza pięciu dni, gdy jest stosowany jako środek przeciwbólowy i trzy dni jako środek przeciwgorączkowy.

Nie zaleca się przekraczania dziennej dawki, ponieważ przedawkowanie leku powoduje niewydolność wątroby, w przypadku której Trigan-D (jeśli konieczne jest zwiększenie dawki lub zwiększenie standardowego czasu leczenia) powinien być stosowany pod nadzorem lekarza.

Przedawkowanie

Przedawkowanie Trigan-D, objawy: tachypnea, tachykardia, gorączka, skurcze, pobudzenie, ból brzucha, utrata apetytu, małopłytkowość, niedokrwistość, nefrotoksyczność, hemolitycznelub niedokrwistość aplastyczna, pancytopenia, methemoglobinemia, hepatonecrosis.

Terapia: przestań używać leku, wykonaj płukanie żołądka, weź adsorbentystymulanty edukacyjne glutation(np. acetylocysteinadożylnie) i procesy aktywujące koniugacja(metionina).

Interakcja

Efekty dicykloverina stymulować amantadyna, leki przeciwpsychotyczne, leki przeciwarytmiczne pierwsza klasa benzodiazepiny, narkotyczne środki przeciwbólowe, inhibitory MAO, sympatykomimetyki, azotany, azotyny, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne.

Dicykloverina zwiększa zawartość dioksyna we krwi.

Mikrosomalne wzmacniacze utleniające (etanol, barbiturany, ryfampicyna, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne) stymulują syntezę hydroksylowane metabolity w wątrobie może to prowadzić do ciężkiego zatrucia nawet przy słabym przedawkowaniu paracetamol.

Mikrosomalne inhibitory utleniania zmniejszyć możliwość wystąpienia hepatotoksyczny akcja.

Adrenostymulanty i leki antycholinergiczne zwiększyć ryzyko niepożądanych efektów.

Paracetamolaktywuje akcję pośrednie antykoagulanty.

Warunki sprzedaży

Bez recepty.

Warunki przechowywania

  • Przechowywać w suchym, ciemnym miejscu.
  • Przestrzegaj reżimu temperatury do 25 stopni.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Data ważności

Trzy lata

Specjalne instrukcje

Podczas leczenia lekiem należy powstrzymać się od prowadzenia samochodu.

Analogi

Dopasowania do kodu ATX poziomu 4:FenacetynaCombigrippChlorfenaminaColdfluKalpolFairwexPanadol ExtraPanadol dla dzieciPanadolSolpadeinEfferalganMilistanColdrex MaxgrippColdrex HotremColdrexPrzeciw grypieUnispazPentalgin PlusRapidolMaxicold

Duspatalin, Mebsin Retard, Morease SR, Trimspa.

Dla dzieci

Zabronione dla osób poniżej 15 roku życia.

Z alkoholem

Paracetamol Zabronione jest łączenie z przyjmowaniem alkoholu, aby uniknąć toksycznego uszkodzenia wątroby. Ryzyko uszkodzenia wątroby wzrasta u osób z alkoholowe zapalenie wątroby.

W ciąży (i laktacji)

Zabrania się używania leku w tych okresach.

Recenzje o Trigan-D

Według opinii narzędzie to pomaga skutecznie zmniejszyć skurcze i ból w zdecydowanej większości przypadków.

Narkotyczne działanie Trigan-D i jego zastosowanie jako leku przez oczyszczenie paracetamol. W rezultacie, po zastosowaniu powstałej substancji, występują skutki uboczne psychiki i układu nerwowego, zwane „przybyciem”. Powinieneś wiedzieć, że jest to niezwykle szkodliwy efekt, który może prowadzić do nieodwracalnych konsekwencji. Na specjalistycznych forach pytania typu „jak odpychać paracetamolod Trigana po narkotyk? ”. Zdecydowanie odradzamy przeprowadzanie takich eksperymentów z narkotykami i ciałem.

Cena Trigan-D, gdzie kupić

Średnia cena Trigan D nr 100 na Ukrainie wynosi 302 hrywien, aw Rosji - 316 rubli.

  • Apteki internetowe w Rosji
  • Apteki internetowe na Ukrainie Ukraina

ZdravCity

  • Zakładka Trigan-d. 500 mg n10 Cadila Pharmaceuticals Ltd.76 rub. Zamówienie
  • Zakładka Trigan-d. 500 mg n20 Cadila Pharmaceuticals Ltd. 115 rub. Zamówienie
  • Zakładka Trigan-d. 500 mg n100 Cadila Pharmaceuticals Ltd. 313 rub. Zamówienie
pokaż więcej

Pani Apteka

  • Zakładka Trigan-D. 10 Ukraina, Cadila 12 UAH na zamówienie
  • Tabletki Trigan Tabletki Trigan-D. №100 Indie, Cadila 140 UAH na zamówienie
pokaż więcej

Popularne Wiadomości

Kategoria Leki, Następny Artykuł

Cyprofloksacyna
Leki

Cyprofloksacyna

Skład Krople do uszu i do oczu Cyprofloksacyna zawiera chlorowodorek cyprofloksacyny w stężeniu 3 mg / ml (w przeliczeniu na czystą substancję), Trilon B, chlorek benzalkoniowy, chlorek sodu, oczyszczoną wodę. W maści do oczu substancja czynna jest również zawarta w stężeniu 3 mg / ml. Tabletki cyprofloksacyny: 250, 500 lub 750 mg cyprofloksacyny, MCC, skrobia ziemniaczana, skrobia kukurydziana, hypromeloza, kroskarmeloza sodowa, talk, stearynian magnezu, krzemionka koloidalna bezwodna, makrogol 6000, dodatek E171 (dwutlenek tytanu 80), polis.
Czytaj Więcej
Anauran
Leki

Anauran

Skład 1 ml roztworu zawiera 10 000 jm siarczanu polimyksyny B, siarczan neomycyny - 5 mg, chlorowodorek lidokainy - 40 mg. Substancje dodatkowe: glikol propylenowy, woda destylowana, glicerol, chlorek benzalkoniowy. Forma uwalniania Połączony preparat jest dostępny w postaci kropli do uszu w specjalnych butelkach z zakraplaczem o pojemności 25 ml.
Czytaj Więcej
Centrum Silver
Leki

Centrum Silver

Skład Tabletka powlekana zawiera: witaminy A, E, C, B1, B2, B6, B12, D, beta-karoten, kwas foliowy, biotynę, niacynamid, kwas pantotenowy, wapń, fosfor, magnez, żelazo, miedź, cynk, krzem, mangan, potas, chlorek, chrom, jod, molibden, selen, nikiel, cyna, wanad. Formularz uwalniania Centrum Silver jest dostępny w postaci tabletek powlekanych.
Czytaj Więcej
Maść siarkowo-smołowa
Leki

Maść siarkowo-smołowa

Skład Zawiera 5% lub 10% smoły brzozowej i siarki. Wazelina jako substancja formująca. Forma uwalniania Maść w bankach 20 i 25 g. Działanie farmakologiczne przeciwpasożytnicze. Farmakodynamika i farmakokinetyka Farmakodynamika Maść z zawartością siarki i smoły jest połączonym lekiem o działaniu przeciwpasożytniczym.
Czytaj Więcej